Milí rodičia, skauti, priatelia a podporovatelia,

nesmierne si vážime Vašu neutíchajúcu pomoc a podporu, ktorú od vás neustále dostávame. O to viac v tejto dobe, ktorá je pre mnohých z Vás náročná. Minulý rok sme Vás prosili o pomoc pri získaní peňazí na nové podsady. Aj vďaka Vám a grantu z European Scout Foundation sú práve vo výrobe. Veríme, že ich využijeme už toto leto na tábore a naši členovia v nich prežijú nezabudnuteľné zážitky.

Aj tento rok budeme vďační, ak sa rozhodnete svoje 2% z dane venovať práve nám. Náš cieľ na tento rok je jasný – chceme byť v prvom rade oporou. Pre “naše” deti a dobrovoľníkov a pokiaľ je to v našich silách, aj pre Vás, mesto Pezinok či ľudí v núdzi. Už rok prežívame pandémiu, akú nikto z nás predtým nezažil a nikto nevieme, kedy príde koniec. Sme z toho všetci unavení, no snažíme sa s tým hrdinsky popasovať, ako sa len dá.

Práve preto chceme tento rok klásť dôraz na to, aby vďaka našim aktivitám, mali naši členovia aspoň nachvíľu príležitosť zabudnúť na koronu, pandémiu, lockdown a na to všetko, čo sa deje tam vonku. Chceme, aby vďaka našim aktivitám, mohli opäť snívať o ďalekých svetoch a zažívať neuveriteľné dobrodružstvá. Aby aj vďaka nám prežívali v kruhu priateľov radostné chvíle. A chceme tiež vytvárať bezpečný priestor, v ktorom sa môžu podeliť aj s vecami, ktoré až také radostné nie sú a ťažia ich. Jednoducho povedané:

chceme byť skautskými bratmi a sestrami, ktorých teraz všetci potrebujeme

Budeme radi ak sa nás v tom rozhodnete podporiť napríklad cez 2%. Srdečne ĎAKUJEME!

Monika Lezová – Sestra
Zborová vodkyňa

O našej činnosti

Ak sa chcete dozvedieť viac o našej činnosti môžete nás sledovať na Facebooku alebo Instagrame. Alebo si môžete pozrieť našu výročnú správu z roku 2019:

Naše údaje:

Obchodné meno/Názov: Slovenský skauting, 61.zbor Modrý oblak Pezinok
Sídlo: Cajlanská 88, 90201 Pezinok
Právna forma prijímateľa: Občianske združenie

Môžete nás nájsť tu, v zozname prijímateľov 2%

Pracovali ste ako dobrovoľník?

• Ak ste pracovali aspoň 40 hodín ako dobrovoľník v roku 2020, máte možnosť venovať 3% z dane – požiadajte organizáciu, pre ktorú ste pracovali ako dobrovoľník o potvrdenie tejto práce.
  • Ak ste pracovali ako dobrovoľník pre nás a chcete potvrdenie, napíšte na 61zbor(zavináč)skauting.sk a potvrdenie vám vystavíme

Dôležité termíny:

• do 31. marca 2021 – Podanie daňových priznaní zo strany daňovníkov (fyzické osoby), ktorí podávajú daňové priznanie + podanie daňových priznaní právnickými osobami – Vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania
  • do 30. apríla 2021 – Zasielanie vyhlásení zo strany daňovníkov, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ (zamestnanec okrem vyhlásenia zasiela aj Potvrdenie o zaplatení dane)

Popis krokov pre venovanie 2% z dane (Zamestnanci):

1. Požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane.
  2. Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 % dane. Uveďte vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane.
  3. Najneskôr do 30. apríla 2021 pošlite/doručte formuláre daňovému úradu v mieste vášho bydliska.

(odporúčame si PDF stiahnuť a potom ho vyplniť/vytlačiť, nakoľko sa nemusí font v prehliadači zobrazovať korektne)

Vyhlasenie-o-poukazani-podielu-zaplatenej-dane-z-prijmov-fyzickej-osoby

POZOR! Keď vyplníte formulár a až potom si ho vytlačíte, prosím SKONTROLUJTE si, či je IČO zarovnané vpravo. Ak nie je zarovnané správne, Vaše 2% nám neprídu.

SPRÁVNE:

ZLE:

Ak si podávate daňové priznanie sami alebo ste právnická osoba:

Danove-priznanie-k-dani-z-prijmov-FO-A__2020

Danove-priznanie-k-dani-z-prijmov-FO-B__2020