Myslíme globálne

Ktoré znáčky sú EKO

Veď to poznáme. Ideme si s hrkotajúcim košíkom dole nákupnou uličkou a odvšadial sa na nás pozerajú rôzne značky, no ako vybrať tú pravú? A aj keď si vyberieme, že chceme ísť eko či bio, výber nemusí byť o to ľahší. To, že má niečo v názve nature, prírodné či iné synonymum vôňe lesa alebo sa na nás z obalu škerí šťastne vyzerajúca breza, nemusí znamenať, že ide naozaj o značku z prírodných materiálov, bez prísad škodlivých k životnému prostrediu. Ako teda vybrať?

Aby sme Vám to uľahčili, pripravili sme zoznam naozaj ekologických značiek. Rozdelili sme Vám ich dokonca na slovenské, české a zahraničné, ak by krajina pôvodu hrala u Vás dôležitú rolu.

Eko značky – kozmetika (šampóny, sprchové gély, deodoranty, zubné pasty…)

Eko značky – prostriedky do domácnosti (umývanie podláh/riadov/okien/mydlá na ruky…)

Pomôcť zorientovať sa medzi značkami môžu aj certifikáty, ktoré nájdete na obale produktu. Ekologické certifikáty a ich význam nájdete na tejto stránke:

(Článok vznikol v rámci projektu Eko v klubke i na tábore – grantového programu Dobrý nápad (Skauti myslia globálne), ktorý je financovaný Európskou úniou)

Skauti_myslia_globalne_SK_BARVA_sirkaEuropean_Union