Categories
5.oddiel Z Bažinky

Kozmonautický výcvik

Dievčatám z oddielu Z Bažinky včera prišli do schránok listy z NASA. Vraj boli vybrané do špeciálneho tajného (ups) výcvikového programu pre astronautov. Na dnešnej oddielovke začal ich tréning a dozvedeli sa zaujímavosti o planétach slnečnej sústavy.

Na stanovisko o Venuši dievčatá pozorovali zaujímavé objekty viditeľné tak dobre ako Venuša na oblohe. Na Merkúre si trénovali krytie pred Slnkom cez hru Slnko a Štít. Na Neptúne sa dozvedeli o jeho mesiaci Tritón a obrovských gejzíroch, ktoré tam sú. Vyskúšali si tiež chŕliť vodu ako tritónske gejzíry.

 

Na Saturne si baby vyskúšali či zvládnu udržať prstenec tak ako Saturn. Na Marse sa pokúsili postaviť vežu väčšiu ako najväčšia sopka v galaxii Olympus Mons. Na Uráne fúkali do loptičky, aby sa kotúlala rovnako ako Urán po svojej obežnej dráhe.

 

Počas celej oddielovky baby nadšene behali z jedného stanoviska na druhé. Na konci získali takéto fešácke vizitky. Uvidíme aké dobrodružstvá a objavy ich ešte čakajú